Ziołowy zakątek

Kulinaria

 

 

KARCZMA

Dostępna jest dla odwiedzających Ziołowy Zakątek przez cały rok, siedem dni w tygodniu.

Karczma to wyjątkowe miejsce, w którym od progu czuć ducha podlaskiej gościnności. Tradycyjny wystrój, przepyszne jedzenie oparte o staropolskie receptury (ale także te bardziej nowoczesne tak, by każdy znalazł propozycję odpowiednią do swojego gustu i potrzeb) i wyłącznie najwyższej jakości, wiejskie składniki.

Większość z nich pochodzi z tutejszego gospodarstwa, gdzie z sercem, dbałością oraz szacunkiem hoduje się zwierzęta i rośliny. Warzywa uprawia się czerpiąc z tradycyjnych metod, wykorzystywanych niegdyś powszechnie na tych terenach. Grzyby, jagody i zioła zbierane są w okolicznych lasach i na polach tak, jak robiono to przed laty. Menu opracowywane jest zawsze w harmonii z przyrodą, dzięki czemu dania naturalnie zmieniają się wraz z porami roku i dostępnymi sezonowo składnikami, zaskakując kolorami, smakami i aromatami.

______________________________________________________________________

 

 WARZYWNIK EKOLOGICZNY

Na potrzeby restauracji umiejscowionych na terenie Ziołowego Zakątka, prowadzony jest własny, ekologiczny warzywnik.

Warzywa i zioła uprawiane są tu wyłącznie w naturalny sposób, czyli wykorzystujący organiczne, bezpieczne nawozy i środki ochrony. To dlatego dania i napoje serwowane na terenie agroturystyki są tak smaczne, zdrowe i świeże.

______________________________________________________________________

 

STODOŁA

Dostępna jest dla odwiedzających Ziołowy Zakątek wyłącznie w weekendy, w sezonie wiosenno-letnim.

Stodoła jest z pewnością jednym z bardziej oryginalnych i chętniej odwiedzanych miejsc na kulinarnej mapie agroturystyki Ziołowy Zakątek. Posiłki spożywa się tu w swobodnej, sielankowej atmosferze wsi, we wnętrzu prawdziwej, drewnianej stodoły, siedząc na snopkach siana i drewnianych wozach. Placki ziemniaczane, mizeria z wiejską śmietaną i kompot? To właśnie posiłek w stylu Stodoły. Dania serwowane przez tutejszą kuchnię są zawsze proste, świeże i sezonowe. Wielu osobom mogą przypomnieć utęsknione smaki lata spędzanego u babci na wsi. W oczekiwaniu na posiłek, Goście mogą cieszyć się widokiem malowniczych, drewnianych zabudowań gospodarstwa oraz towarzystwem przechadzających się wokół zwierząt. Na najmłodszych czeka zaś wyjątkowa okazja do zabawy w sianie!

______________________________________________________________________

 

DOMEK RÓŻANY

Dostępny jest dla odwiedzających Ziołowy Zakątek codziennie w godzinach 11:00 - 17:00, w sezonie wiosenno-letnim.

Drewniany Domek Różany, jest idealnym kulinarnym przystankiem na trasie spaceru po terenie Ziołowego Zakątka. Usytuowany pośrodku różanej polany, na skraju lasu, stanowi wręcz bajeczny widok. Miejsce to zachwyca wystrojem, panującym we wnętrzu aromatem i słodkim, różanym menu. Odwiedzający to miejsce będą mieli okazję spróbować naparu z dzikiej róży, naturalnej lemoniady różanej, świeżych pączków z różą czy różanych lodów na wiejskiej śmietanie. To magiczne miejsce w którym czas zamiera, a wszystkie zmysły chłoną cudowne doznania, przynosząc ukojenie i odprężenie.

W Domku Różanym istnieje możliwość zakupu ekologicznych produktów z róży - m.in. olejku eterycznego, herbatki różanej czy przetworów z owoców oraz płatków dzikiej róży.

______________________________________________________________________