Ziołowy zakątek

obrazek 19 czerwca, Wtorek 2018

IX Nadbużańskie Ziołowe Spotkania - fotorelacja

     Za nami dziewiąta już edycja imprezy Nadbużańskie Ziołowe Spotkania. Jak co roku mieliśmy ogromną przyjemność gościć Państwa w Ziołowym Zakątku. Impreza odbyła się w niedzielę 17 czerwca. W ten jakże piękny, słoneczny i radosny dzień, w Korycinach dominowała świetna zabawa i taneczna muzyka.

     Podobnie jak w zeszłych latach, tak i w tym roku goście tłumnie przybyli do Ziołowego Zakątka. Spacerując ścieżkami Ogrodu Botanicznego mogliśmy spotkać zarówno okolicznych mieszkańców, jak i turystów z odległych stron Polski. Nie zabrakło również gości z zagranicy. W IX Nadbużańskich Ziołowych Spotkaniach wziął udział m.in. marszałek województwa podlaskiego Jerzy Leszczyński.

     Kolejny raz potrafiliśmy zaskoczyć naszych gości nowo powstałymi budynkami i ich zagospodarowaniem. Domek Różany umiejscowiony wokół tysięcy róż, tuż za kościołem robił ogromne wrażenie na przybyłych. Można było w nim skosztować wody różanej i lodów z róży oraz zobaczyć na własne oczy jak powstają olejki eteryczne. W Starej Plebanie obok ogrodu biblijnego przygotowaliśmy wystawę pt. „Zioła w kulturze chrześcijańskiej”. Natomiast w Domu Przyrodnika goście mogli spróbować swoich sił w konkursie rozpoznawania ziół i roślin, sprawdzić jak wygląda np. kleszcz w powiększeniu mikroskopowym, czy też sporządzić własną nalewkę.

     Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się również tradycyjne wypieki pieczywa. Prawdziwą furorę zrobiły jednak podpłomyki prosto z pieca kaflowego.

     Pod sceną również się działo. Nagrodzono najlepszych zbieraczy ziół, organizowano konkursy oraz gry i zabawy dla najmłodszych. Nie zabrakło również śpiewu i tańca, a najbardziej wytrwali mogli bawić się do późnych godzin nocnych.

     Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji z imprezy.