Ziołowy zakątek

obrazek 03 kwietnia, Poniedziałek 2023

Majówka w Ziołowym Zakątku

Długi weekend majowy to doskonała okazja na spędzenie kliku dni z dala od domu i zgiełku miasta. Radosne promienie wiosennego, majowego słońca, długie spacery wśród pachnących łąk i lasów, aromantyczne wycieczki rowerowe - to wszystko czeka na Państwa w Ziołowym Zakątku.

Z tej okazji przygotowaliśmy wyjątkowy, 6- dniowy pakiet pobytowy, podczas którego będziecie Państwo mieli okazję wypocząć na świeżym powietrzu, w ciszy i spokoju, w bezpośrednim kontakcie z naturą.

Ziołowy Zakątek położony jest na skraju lasu, w sąsiedztwie Podlaskiego Ogrodu Botanicznego i został stworzony z myślą o osobach ceniących sobie obcowanie z przyrodą i zwierzętami, pragnących poznawać polską wieś XX wieku, jej tradycje, obrzędy i legendy z minionych lat.

Nasi Goście będą mieli możliwość spróbowania podlaskich dań regionalnych, przygotowanych z ekologicznych produktów, według tradycyjnych, regionalnych receptur, domowego chleba, masła, tradycyjnie wyrabianego twarogu oraz przepysznych ciast. Stworzyliśmy również unikalne ziołowo-kwiatowe receptury lodów, które orzeźwią Państwa w gorące popołudnia.

Pakiet 6-dniowy - 28.04.2022-03.05.2022r. obejmuje:

 • 5 noclegów,
 • 5 śniadań w formie bufetu, podawanych w Karczmie między godziną 8.00 -10:00,
 • 5 obiadokolacji z deserem, serwowanych z karty między godziną 16.00 -19:00 w naszej Sali Szkoleniowo - Bankietowej, która mieści się w budynku Edukacji Przyrodniczej,

 

Cena pakietu wynosi – 990 zł dla osoby dorosłej, 690 zł dla dzieci do lat 10, dzieci do lat 3 przebywają u nas gratis.
Rezerwacji można dokonać pod adresem e-mail: recepcja@ziolowyzakatek.pl lub telefonicznie 512 127 069.

Pakiet pobytowy obejmuje:

 • Sobotni wieczorek integracyjny przy ognisku, połączony z pieczeniem kiełbasek, przekąskami regionalnymi, degustacją naszego regionalnego piwa ziołowego z browaru Stara Szkoła oraz ekologicznych herbatek firmy Dary Natury,
 • 29 kwietnia - zwiedzanie Podlaskiego Ogrodu Ziołowego z przewodnikiem w godzinach 11.00-12.00, 12.00-13.00 lub 13.00-14.00,
  (prosimy o rezerwację planowanej godziny zwiedzania w recepcji w dniu przyjazdu),
 • 2 maja – warsztaty komponowania herbat w godzinach 13.00 – 13.45 lub 13.45 – 14.30
  (prosimy o rezerwację planowanej godziny warsztatów w recepcji w dniu przyjazdu),
 • Bon powitalny dla dorosłych na kawę podawaną z domowym ciastem lub owocowo – ziołowego drinka serwowanego w naszej Karczmie,
 • Słodką niespodziankę dla najmłodszych.

 

Dodatkowo podczas trwania Państwa pobytu dzieciom umili czas wizyta w wiejskiej zagrodzie z dużym podwórkiem, po którym biegają zwierzęta tj. konie, krowy, kozy, owieczki, króliki, gęsi, kaczki i perliczki…

Z myślą o najmłodszych zaprojektowaliśmy także plac zabaw wykonany z drewna oraz ścieżki dydaktyczne na terenie Podlaskiego Ogrodu Botanicznego, które same w sobie stanowią nieprzebraną skarbnicę wiedzy.

Ponadto warto u nas zwiedzić zabytkowy XVII - wieczny kościół, w którym w każdy sobotni wieczór odbywają się msze św. oraz przylegający do niego Ogród Biblijny z unikalnymi gatunkami roślin.

Zachęcamy również do zregenerowania sił witalnych przy wyjątkowym Słowiańskim Kamiennym Kręgu Mocy oraz odprężenia podczas wizyty w Różanym Domku, w którym podawane są wyjątkowe desery, lody i drinki oparte na ‘’różanych’’ recepturach.

Nasi Goście mogą bez ograniczeń przebywać i spacerować po terenie Podlaskiego Ogrodu Ziołowego wraz z przylegającymi do niego lasami, łąkami i stawami, natomiast dla osób ceniących sobie aktywność fizyczną proponujemy ćwiczenia na zewnętrznej siłowni oraz grę w piłkę siatkową. Bezpłatnie wypożyczymy Państwu również rowery oraz kijki do Nordic Walking.

Podczas trwania Pakietu Majówkowego nasza ‘’pracownia piękna’’ przygotowała dodatkowo 10% rabatu na kąpiele relaksacyjne lub prozdrowotne w wybranych przez siebie ziołach, masaże i zabiegi kosmetyczne na twarz i ciało.
Będziecie Państwo również mogli skorzystać z wyjątkowej ziołowej sesji aromaterapii oraz odprężającego odpoczynku w saunie i jacuzzi.

Prosimy o wcześniejszą – (do 2 tygodni przed przyjazdem) - rezerwację terminu zabiegów w naszym Ziołowym SPA pod adresem: spa@ziolowyzakatek.pl lub telefonicznie 607 154 372.

Za dodatkową opłatą istnieje również możliwość skorzystania z warsztatów przygotowanych przez Ośrodek Edukacji Przyrodniczej Ziołowego Zakątka (po wcześniejszym umówieniu się).

 • 28 kwietnia 2023
  14.30-15.15 warsztaty przygotowania oleju ziołowego
  15.15-16.30 warsztaty komponowania esencji
 • 29 kwietnia 2023
  14.30-15.15 warsztaty komponowania nalewek
  15.15-16.00 warsztaty komponowania przypraw
 • 2 maja 2023
  14.45-15.30 warsztaty przygotowania soli do kąpieli
  15.30-16.00 warsztaty przygotowania zawieszki zapachowej
 • 3 maja 2023
  10.00-10.30 warsztaty przygotowania herbat na patyku
  10.30-11.30 warsztaty wykonania kompozycji z suszonych ziół i kwiatów na płótnie

W celu rezerwacji miejsc na wybrane warsztaty, prosimy o bezpośredni kontakt z Ośrodkiem Edukacji Przyrodniczej, e-mail: edukacja@ziolowyzakatek.pl

Zapraszamy na wyjątkową i niepowtarzalną Majówkę w Ziołowym Zakątku, podczas której zabierzemy Państwa w niezapomnianą, sentymentalną, pełną smaków i kulinarnych doznań podróż do przeszłości.