Ziołowy zakątek

obrazek 20 czerwca, Wtorek 2017

VIII Nadbużańskie Ziołowe Spotkania - fotorelacja

     Tegoroczne Nadbużańskie Ziołowe Spotkania za nami. Już po raz ósmy mieliśmy ogromną przyjemność gościć Państwa w Ziołowym Zakątku w tym jakże ważnym dla nas dniu. Wspaniała pogoda, świetna zabawa, moc atrakcji i dużo muzyki. Mamy nadzieje, że niczego nie zabrakło.

     Kolejny raz nie zawiedli nas goście, tłumnie przybywając do Korycin. Od rana do późnych godzin nocnych, spotkać mogliśmy zarówno okolicznych mieszkańców jak i turystów z całej Polski oraz z zagranicy.

     Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy mszą w naszym kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Jagodnej, po czym każdy do woli mógł zasmakować podlaskiego ziołowego życia.

     Miłośnicy ziół i przyrody mieli okazję zwiedzić nasz Ogród Botaniczny, w którym czekało na nich wiele atrakcji. Rozpoznawanie ziół po zapachu i wyglądzie zgromadzało tłumy osób, dostarczając przy tym nie tylko sporo radości, lecz również nie lada satysfakcję. Świeżo tłoczone soki z dzikich ziół, owoców i warzyw zaskakiwały różnorodnością smaków i potrafiły zadziwić nie jednego smakosza. Natomiast najmłodsi goście mieli okazję sprawdzić jak wyglądają rośliny w powiększeniu mikroskopowym.

     W Podlaskim Gospodarstwie Ziołowym można było nie tylko z bliska poznać nasze zwierzęta, lecz również zasmakować swojskiego jadła w niezwykłych okolicznościach. W naszej stodole serwowaliśmy tradycyjne, regionalne potrawy, a zewsząd dochodziły do nas zapachy siana. Chętni mieli również możliwość przejazdu bryczką.

     Dary Natury przygotowały natomiast pokaz tłoczenia ekologicznych olejów. Goście mogli sprawdzić na własne oczy jak powstają produkty, które na co dzień spożywają.

     Pod sceną również się działo. Nagrodzono najlepszych zbieraczy ziół, organizowano konkursy oraz gry i zabawy dla najmłodszych. Nie zabrakło również śpiewu i tańca, a najbardziej wytrwali mogli bawić się do późnych godzin nocnych.

     Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji z imprezy.